Mars, Incorporated Şirketleri tarafından yönetilen web siteleri için genel kullanım koşulları

Web sitemize hoş geldiniz! Mars, Incorporated (“Mars”) şirketlerinin bir üyesi olarak eğlenceli ve öğretici bulacağınızı ümit ettiğimiz online bilgi ve iletişim hizmeti sunmaktayız. Sitemizi kullanırken ziyaretçilerin uyması gereken bazı kurallar vardır. Bu yüzden bütün ziyaretçilerimizin bu genel kullanım koşullarını dikkatlice okumalarını rica ediyoruz.

Bu anlaşmayı dikkatlice okuyunuz. Bu sitenin kullanımı ile bu anlaşmada belirtilen kullanım koşullarını kabul ettiğiniz ve katıldığınız için özellikle sorumluluk sınırlarımızı ve sorumluluk redlerimizi okuyunuz.

Kullanım koşullarında sık sık değişiklik yapılmaz ama bu hak saklıdır. Ancak, her ziyaretinizde en güncel kullanım koşullarını okumak ve kabul etmek iyi bir fikir olacaktır. Yasal olarak gerekmediği müddetçe kurallar ve şartlar geçmiş şartları etkileyecek değişiklikler yapılmaz. Bu siteyi kullanmaya devam etmek yeni ve değiştirilmiş kural ve şartları kabul etmek anlamına gelmektedir.

Entelektüel Mülk Sahipliği

Telif Hakları

Sanat eserlerinin, grafiklerin, yazıların, video ve sesli kliplerin, ticari markların, logoların ve bu web sitesinde bulunan diğer içeriklerin bütün telif hakları ve entelektüel mülk hakları Mars’a aittir veya izni ile kullanılmaktadır.

Web sitesinin herhangi bir bölümünü bilgisayara kişisel kullanım için kaydedilebilmesine rağmen web sitesindeki herhangi bir içerik başka bir işte, kişisel web sitelerinde veya kamusal veya ticari bir şekilde kullanılamaz ve kopyalanamaz. Bizden lisans almadıkça web sitemizin herhangi bir bölümünün dağıtımını yapılamaz. Aynı zamanda Mars download edilebilir herhangi bir yazılım veya kod, bu yazılım tarafından oluşturulmuş veya kullanılmış resimler ve bununla birlikte bütün verilerin olduğu içeriğin tüm ve tamamen isim hakkına sahiptir. Bunlar kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yapılamaz, yüklenemez, iletilemez, dağıtılamaz, parçalara ayrılamaz ve başka bir forma dönüştürülemez.

İçerikle birlikte telif hakları, ticari markalar veya diğer markalar ile ilgili uyarılar da değiştirilemez. Web sitemizin ana sayfasına link verilebilir ama o sitede içeriklerimiz kullanılamaz. Sitemize derin link (örneğin, ana sayfa dışında başka sayfa) yazılı iznimiz olmadan verilemez.

Ticari Markalar

Aksi belirtilmediği müddetçe bu sitede kullanılan bütün ticari markalar Mars veya iş ortaklarımıza aittir.

Gönderilenler

Kişisel bilgilerin korunması ile ilgili haklarınıza saygı gösterilir, özelikle de Mars’a yapılan iş başvuruları. İş başvurularına ek olarak hikayeler, yorumlar, öneriler, fikirler, grafikler, resimler veya herhangi bir konu gönderilebilir. Ama unutulmamalıdır ki bu site aracılığı ile bize gönderilen materyaller ile, ilgili kanuna bağlı olarak, bu konudaki bütün ilgi Mars’a devredilir, ve Mars bu siteye gönderilen bu materyallerin sahibi olur veya sizin Mars’a bunu kullanmak için bütün yetkiyi verdiğiniz varsayılır.

Bu, iş başvuruları dışında, bu siteye gönderilen bütün hikayelerin, yorumların, önerilerin, fikirlerin, grafiklerin, resimlerin veya diğer bilgilerin otomatik olarak Mars’ın olacaktır veya Mars tarafından kullanılacaktır anlamına gelmektedir. Bu bilgi gizli değildir ve uygun görüldüğü ölçüde ve şekilde kullanılacaktır. Buna yeniden üretmek, ifşa etmek, yayınlamak veya bu sitede veya başka bir yerde şimdi varolan veya gelecekte bulunacak ortamlarda yayımlamak dahildir. Gönderilen bilgiyi kullanmamız size hiçbir şekilde tazmin yapılması hakkını tanımaz.

Kullanım Sınırlamaları

Web sitesi aracılığı ile yasa dışı, hakaret içerikli, saldırgan, üçüncü kişilerin hakkını ihlal eden veya başkalarının bu siteyi kullanmasını engelleyen hiçbir harekette bulunamazsınız. Web sitesi içeriğini robot, “bot”, örümcek, palet ve başka otomatik veya manuel aletle yazılı iznimiz olmadan kopyalayamaz veya bu sitenin düzgün çalışmasına müdahale edecek hiçbir aktivitede bulunamazsınız. Sizin kullanımınız sonucu üçüncü kişilerin yaptığı şikayetler üzerine Mars’a ve bağlı bulunduğu şirketlere, ortaklarına ve çalışanlarına karşı oluşabilecek her türlü zarar, sorumluluk veya masrafları (avukat ücretleri de dahil) tazmin etmeyi ve Mars’ı koruyup suçsuz tutmayı kabul etmiş sayılıyorsunuz. Herhangi bir sebepten önceden haber vermeden siteye girişinizi yasaklama hakkımız saklıdır.

Onay Olmaması

Bu web sitesi üçüncü kişilerin ürün veya hizmetlerine gönderme yapsa veya sitelerine ve bilgilerine linkler verse de onlarla ilgili onay, garanti vermemekte ve onları temsil etmemektedir. Başka web sitelerine verilen linkler size kolaylık sağlamak içindir. Üçüncü şahıs ürünleri, hizmetleri veya web siteleri ile ilgili karası sizin vermeniz gerekir.

Gizlilik Politikası

İş başvurusu yaparken hangi kişisel bilgileri topladığımızı, nasıl kullandığımızı ve ne sebeple kullandığımızı öğrenmek için bilgi koruma izinleri ve gizlilik politikamızı okuyunuz.

Sitenin Kullanımı: Sorumluluk Sınırlaması ve Reddi

MARS, DÜNYA ÇAPINDAKİ BAĞLI KURULUŞLARI, BU SİTENİN İÇERİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİNE, YARATILMASINA, ÜRETİLMESİNE VEYA DAĞITILMASI YARDIM EDEN ŞAHISLAR, ZARARLARIN BİLDİRİLMESİNE RAĞMEN, BİLEREK VEYA İHMALKAR DAVRANIŞ SÖZ KONUSU DEĞİLSE, BU SİTEYİ KULLANIMIZ VEYA KULLANAMANIZDAN DOĞACAK ZARARLARDAN YASAL OLARAK SORUMLU DEĞİLLERDİR. AŞAĞIDAKİLERİ İÇERİR AMA BUNLARLA SINIRLI DEĞİLDİR:

·        HERHANGİ BİR KAYIP VE ZARARDAN DOLAYI SİZİ TAZMİN ETME NİYETİNDEN DOĞAN ZARARLAR.

·        DİREK BİR HAREKETTEN OLUŞMAYAN ANCAK BU HAREKETİN BAZI SONUÇLARINDAN KAYNAKLANAN ZARARLAR; VE

·        TESADÜFEN, ÖZEL VEYA CEZAİ SEBEPLERDEN OLUŞAN DİĞER ZARAR VE MASRAFLAR

ÖLÜM VEYA KİŞİSEL YARALANMA SORUMLULUĞUNU VEYA YASAL VEYA SÖZLEŞMEYE BAĞLI GÖREVLERİN İHLALİ SORUMLUĞUNU KAPSAMAMAKTADIR.

Bu sitede doğru bilgilerin verilmesi konusunda gereken çabayı göstermekteyiz ancak doğruluğu garanti etmemekte ve bu sitedeki içeriklerin doğruluğu veya güvenilirliğine bağlı kullanımı ile ilgili temsilcilik yapmamaktayız.

KANUN TARAFINDAN İZİN VERİLDİĞİ ÖLÇÜDE BU SİTEDE OLAN FONKSİYONLARIN GİDİŞATINI SINIRLAMADAN, HERHANGİ BİR ŞEKİLDE DİREK VEYA DOLAYLI GARANTİSİZ, TİCARİ KONUMU, BELİRLİ BİR AMACA HİZMET ETMESİ, DOĞRULUĞU VEYA İHLALSİZLİĞİ GARANTİ EDİLMEDEN BU SİTENİN KULLANIMI VEYA SİTEDE VERİLEN BİLGİLER “OLDUĞU GİBİDİR” (YASAL OLARAK DAHİL OLMAYAN DOLAYLI GARANTİ VEYA DURUM DAHİL EDİLMEMİŞTİR). BU WEB SİTESİNDE VERİLEN BİLGİLERDEN ZEVK ALMANIZIN KESİLMESİ İLE İLGİLİ BİR GARANTİ YOKTUR. BU WEB SİTESİNİN, İÇİNDEKİ BİLGİLERİN VEYA ÇABALARIMIZIN SİZİN BELLİ İSTEK VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAMA GARANTİSİ YOKTUR.

Uygunsuz veya çirkin olduğunu düşündüğümüz gönderi veya bilgileri siteden kaldırma hakkına sahip olsak da bağlantılı sitelerdeki uygunsuz ve çirkin bilgilerde sorumlu değiliz. MARS VE BAĞLATISI OLAN ŞİRKETLERİN BU SİTEYİ ZİYARET EDEN KİŞİLERİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN SALDIRGAN, UYGUNSUZ VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞLARINDAN SORUMLU OLMADIĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.

Telif Hakları Acentesi

Politikamız, ABD Dijital Milenyum Telif Hakları Yasası (DMCA)’na uyan sözde ihlallerle ilgili ihbarlara, ihlale konu materyale giriş hakkının engellenmesi veya kaldırması şeklinde yanıt vermektir. Bu web sitesinin veya herhangi bir içeriğinin ihlali ile ilgili şikayet ve ihbarlarınızı MARS’in DMCA acentesine gönderebilirsiniz.

Michael I. Raschid
Wilson Sonsini Goodrich & Rosati, P.C.
11921 Freedom Drive
Suite 600
Reston, VA 20190, USA
Tel (+1) 703 - 734 - 3130
Faks (+1) 703 - 734 - 3199
mraschid@wsgr.com

Mars’ın DMCA politikası ile ilgili bilgilere DMCA acentesinden ulaşabilirsiniz. Ancak, herhangi bir istek veya bilgiyi DMCA acentesine göndermeyiniz, acente sadece DMCA ile ilgili konulara cevap verecektir.

Diğer

Eğer bu anlaşmanın herhangi bir şartının herhangi bir sebeple geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz olduğuna karar verilirse o bölüm şart ve koşullardan çıkarılacak ve kalan şartların uygulanabilirliğini ve geçerliliğini etkilemeyecektir. Mars bu anlaşmaya kendi ve bağlı olduğu kuruluşlar adına taraf olmuştur. Buna bağlı olarak, Mars bu anlaşmayı bağlı olduğu kuruluşları adına uygulayabilir. Bu anlaşmayı ihlal etmeniz halinde Mars kanuni takip başlatacaktır.